K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Zobrazit podrobnosti PS: Tyto cookies nelze jíst.

Opravdu chcete nahlásit tento komentář?

ano ne

Komentář byl nahlášen.

Připojit se

Red Meat v kostce

První komiks Red Meat byl vytvořen již roku 1989. A poslední? Dosud takový neexistuje, stále vychází nové a nové díly, a to dokonce v pravidelných intervalech. Jejich autorem je Max Cannon, narodil se v Arizoně a vystudoval tamní univerzitu, přičemž průběhem svého bujarého života tvořil fenomén, který je dnes známý po celém světě jako Red Meat.
 

Poznámka: Red Meat.cz uveřejňuje komiksy puze česky. Překlady do češtiny zajišťují jeho autoři.
 

Red Meat je stripový komiks, který se skládá ze tří černobílých políček, tvořící proužek (anglicky strip). Postavy se nepohybují z políčka do políčka a prostor za nimi je většinou jednobarevný,  výjimečně se objevují předměty či rostliny. Komiks je specifický svým sofistikovaným černým humorem, ve kterém se často objevují různé alegorie, aliterace, parodie, absurdita, sarkasmus, ironie, komplikovaná a dlouhá souvětí, ale i násilí. Další zajímavostí je používání obrovské škály slov , mnohdy se objevují i hovorové scénky či lehce vulgární výrazy s tvrdým podtextem. A přitom lze říci, že i přes svoji sofistikovanost, ohavnost a krvavou netečnost patří mezi velmi oblíbené internetové kratochvíle po celém světe, tedy ovšem pokud nechcete dělat zrovna něco jiného, než číst komiks.
 


 

Nutno dodat, že vyobrazení Red Meat v podobě černo-bílé barvy, není náhodné. Tomuto tématu se ale více věnujeme v sekci vývoje tohoto komiksu, kam se můžete podívat. Ale čemu se tam jistě nevěnujeme, jsou nadpisy, které samy o sobě utváří jistý kult, důvtip, či snad atmosféru celému Red Meatu. Zkrátka, každý díl má specifický název, který nemusí přímo ladit s obsahem komiksu, avšak dokáže rozesmát sofistikovaně-znásilněným pojetím, pokropeným ovesnými vločkami na kari.
 

Na závěr se hodí dodat, že v kooperaci s morbidním humorem, není tento komiks určen slabším povahám, těhotným ženám, maskulinistům, psům, kočkám, klubu přátel UFO a farářům.